Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri belkide zaman geçse de modası hiç geçmeyen trendlerden biri. Bu yıl olmazsa bir öteki yıl muhakkak gündemin en şık konusu olmaktan geri kalmıyor. Ama tabii ki burda en önemli nokta, her şeyde olduğu gibi yüz hatlarını iyi tanımlamak ve ona göre uygun modeli keşfetmekten geçiyor. Uzmanlar burada kolaylık sağlayacak şekilde yüz tiplerini sınıflandırarak hepimize yardımcı oluyorlar. Peki Kısa Saç Modelleri arasında senin yüzüne en çok yakışanı bulmaya hazır mısın?

Kare Yüz Tipi

Kare bir yüzünüz var ise keskin çene kenarlarına sahip hatlarınız var demektir. Burada en öneli ayrıntı keskin çene hatlarınızı yumuşatmaktır ve bu yüzden de özellikle çene hizasında ya da katlı kesimler sizin için en ideal olanıdır.

Kalp Yüz Tipi

Bu yüz tipinin en önemli ayrıntısı geniş alın ve çeneye doğru daralan bir yüz hattıdır. Yani kısacası tam anlamıyla kalbe benzeyen yüz şekline sahip iseniz, sizin için en ideal kesim şüphesiz arkadan öne doğru uzayan, yani arkaların kısa, ön yan kısımların ise daha uzun olduğu modeller tam da sizin yüz şekliniz için yaratılmış durumda.

Oval Yüz Yapısı

İsminden de anlaşılacağı gibi eğer tam anlamıyla oval şekle benzeyen bir yüzünüz var ise, kahkül kesimli kısa saç modelleri sizin için en ideal olanlarıdır.

Uzun Yüz Tipi

Uzun yüz tipine sahip kadınların Kısa Saç Modelleri arasında belki de en cesur modellerin onlara ait olduğunu öğrendiklerinde şaşkına dönecekler. Ama kesinlikle öyle! Çünkü uzun yüz şeklinde dengeyi sağlamak amacıyla en çılgın asimetrik kesimler bu yüz hatlarına çok yakışıyor. Özellikle bu yüz şekline sahipseniz, bir tarafı kısa bir tarafı daha uzun saç kesimini kesinlikle keşfetmelisiniz!

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir