Vodafone işbirliğiyle Digital Arzu Kaprol Defilesi!

2 Haziranda Türkiye’de gerçekleşen Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bu kez tarihte bir ilke imza atarak bir Türk tasarımcı olan Arzu Kaprol’e, digital çizgiler taşıyan koleksiyonunu tanıtma fırsatı sağladı. Defile, yakın gelecekte tekstil sektöründe ‘akıllı tekstilin’ son hızla hayatımıza gireceğinin ve çizgilerden kumaşlara kadar yeni dönem giyimin başlangıcının hızla yaklaştığının sinyallerini verir niteliğindeydi.

Teknolojinin her geçen gün daha farklı ve gelişmiş yönünü tanımaya çalışırken, bu kez Türk Tekstil sektöründe de teknoloji ve tekstilin birleşimini, Vodafone sayesinde tanımış olduk. Akıllı ve nano tekstil ile tanışmamız aslında yeni olmasa da, ilk kez bu fikirlerin tasarımlara ve koleksiyona dönüştürülmesi sonucu oluşan bir defileye, ilk kez seyirci olduk. Defile, teknolojinin sadece digital araçlarda değil, giyim alanında da kullanabilirliğini ve hayatı kolaylaştırıcı yönünün olduğunu hepimize kanıtlar niteliğindeydi.

Defilenin Gözdesi ‘Akıllı Ceket’ Oldu!

Defileye katılanlar tarafından özellikle çok fazla ilgi gören akıllı ceket, 4 mevsim giyilebilen özelliğe sahip olarak tasarlamış. Mevsim koşullarına göre vücut ısısını otomatik algılayan bir kumaştan yapılan ceket, adeta gelecekte hepimizin en sevdiği parçalardan biri olabilir!

Aslında Vodafone Smart 7’in tanıtımı için bir araya gelinen organizayonda, Arzu Kaprol’in hazırladığı her bir tasarım büyük ilgi çekti. Sahnedeki özel efektler, vücut ısısına göre değişim gösteren ve ortama göre ışık değiştiren kumaşlar özellikle dikkat çekti.  Koreografisi Uğurkan Erez’e ait olan defilenin, sahne tasarımı da çok konuşulacağa benziyor. Teknolojinin her geçen gün daha fazla ilerlemesiyle birlikte, çok yakın zaman da görünen o ki akıllı tekstil dolaplarımızı ve kombinlerimizi süsleyecek gibi duruyor.

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir