Türk Kahvesiyle Gelen Doğal Bronzluk

Güneş ışınlarının artık dik ve yakıcı bir şekilde yüzünü gösterdiği bugünlerde, hepimizin düşündükçe bile ‘deniz,kum,güneş’ üçlüsü aklımızı başımızdan alıyor. Fakat gerçekler, hayaller kadar tatlı değil. Yaz aylarının gelmesiyle hemen hemen her kadın, hatta günümüzde erkekler bile bronz bir ten ile yaz aylarını geçirmek istiyor. Peki bronz bir tene kavuşmak için sadece, şezlongta soğuk limonatamızı yudumlayıp, kendimizi güneşin ve rüzgarın kollarına mı bırakmak gerekiyor? Tabii ki hayır! Bu yaz türk kahvesiyle gelen sağlıklı ve bronz bir tene kavuşuyoruz!

Öncelikle küçük bir kaseye göz kararı türk kahvesini ekliyoruz. ( yaklaşık 3,4 kaşık kadar) Üzerine de yavaş yavaş limon suyunu ekliyoruz. Çok cıvık olmayacak şekilde karışımımızı ayarlıyoruz. Karışımımız iyice birbirine homojen olduğunda, bronzlaşmasını istediğimiz bölgeye sürüp, 15-20 dk kadar bekletip, iyice yıkıyoruz. Sonucun etkili olabilmesi için düzenli olacak şekilde ister her gün, ister belirli aralıklarla bu işlemi tekrarlamak gerekiyor. Türk Kahvesiyle beraber bronzlaşmanın yanı sıra, limonun temizleyici özelliği de tazelik verecektir.

Uzmanlar özellikle yaz aylarında, güneş ışınlarının zararlı ve dik geldiği saatlerde çıkmamamızı uyarsa da, güzellik ve kusursuz bir ten için hepimiz bu önemli detayı atlıyoruz. Vücudumuza sürdüğümüz koruyucularda bazen yeteri kadar işe yaramayabiliyor. Kozmetiklerde satılan kimyasal bronzlaştırcıların da ne kadar güvenilir olduğunu bilemediğimiz bu günlerde,  Türk Kahvesiyle hem bronzlaşıyor, hem de peeling yapıyoruz.

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir