Modayı Sanata Dönüştüren Tasarımcı: Bahar Korçan

Mercedes-Benz Fashion Week başladığından bu yana bir çok tasarımcıya kapılarını açtı. Başlangıç gününde Lug Von Siga Defilesinden, Arzu Kaprol’un ilk güne özel şovuna kadar çok konuşulacak bir günün temelleri atılmıştı. Ama onların arasında öyle bir isim vardı ki; adeta  Toz‘u Dumana kattı diyebiliriz. İşte o isim kim mi? Tabii ki Bahar Korçan!

Türkiye’de moda denilince akla ilk gelen isim şüphesiz onun ismidir. Çünkü o hem hayat görüşü, hem de zevkleri ve sanat hayatıyla birleştirdiği modanın, farklı yanlarını göstermeyi en iyi becerebilen moda tasarımcılarından biridir. Şüphesiz ki, kalitesini ve farklı moda anlayışını tamamladığı ilkbahar-yaz koleksiyonunda da görmek mümkün!

Türkiye’de moda kültürünün, sanat dolu yönünün oluşmasına öncülük etmiş hem de moda haftasının temellerinde ismini en ön sıralara yazdırmış olan Bahar Korçan, Fashion Week’e özel ‘toz’ koleksiyonuyla farkını bir kez daha kanıtlamayı başardı. Koleksiyon ismini koyarken de kendi yazdığı bir şiirden ilham aldığını, özünde ise ”insanın tozdan oluştuğunu, tekrar toza dönüşeceği” düşüncesinden yola çıktığını belirtti. Esasında 3 yıllık bir birikimin ve emeğin sonucunda ortaya çıkan bu koleksiyon, yine tasarımcının kendi yaptığı heykel ve resim desenlerinin sentezlemesinden meydana geliyor.

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir