Hızlı Saç Uzatmak İçin 6 Öneri

Saç yapısına göre uzama hızında farklılık gösterse de uzamasına engel olan dış faktörleri de es geçmemek gerekiyor. Bazen tam uzadı derken, yeni bir model görür kestiririz. Sonra tekrar hızlı uzasın diye formüller aramaya başlarız. Bazen gerçekten de saçımız yaptığımız yanlışlardan dolayı yıpranmıştır ve yavaş uzar. İşte Hızlı Saç Uzatmak İçin 6 öneriyle karşınızdayız!

1-) Saçların ilk bakımı kuşkusuz yıkamada başlar. O yüzden mümkün olduğunca yıkarken saçı nemlendirmek gerekir. Bu yüzden de saç uçlarına saç kremi kullanmak saçın kurumasına engel olur ve daha hızlı uzatmak için ilk başlangıç da yapılmış olur.

2-) Doğru bilinen bir yanlış da saçların yıpranmış taraflarını kestirmemek oluyor. Oysaki saç uçlarından kırıkları aldırmak saçın daha hızlı uzamasını sağlıyor.

3-) Hızlı Saç Uzatmak için mutlaka saçı bakım yağlarıyla nemlendirmek gerekiyor. Bunun için özellikle argan yağını ya da biberiyeyi banyodan sonra saç nemliyken uçlara uygulamak gerekiyor.

4-) Saçın hızlı uzaması için saç derisinin temiz ve hava alması gerekiyor. Yani en az 2 günde bir saçı yıkamak, temiz tutmak ve kesinlikle de jöle ve düzleştirici gibi saçı yıpratan şeylerden uzak durmalısınız.

5-) Saç köklerinize sürekli dairesel şekilde masaj yapın. Göreceksiniz ki uyarılan saç diplerinizle birlikte saçlarınız çabuk uzayacak.

6-) Ve son olarak da en önemli madde haftada ki kere 2 kaşık zeytinyağı ve bir yumurta akını iyice çırpıp 2 saat kadar saçınızda bekletin. Mucizevi farkın yarattığı sonuca çok şaşıracaksınız!

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir