Göz Rengine Göre Makyaj Tüyoları

Yaz aylarının gelmesiyle soğuk havalarda ıslanan ve bulaşan makyajlara veda demenin vakti çoktan geldi bile. Serin yaz akşamlarında ya da davet ve partilerde göz rengini ortaya çıkartarak, gözlerinin güzelliğini vurgulamaya ne dersin? Zira gözler yüzün en temel odak notasıdır ve bu yüzden göz rengini ortaya çıkartacak bir Makyaj ile tüm dikkatleri üzerine çekebilir ve daha çarpıcı bakışlar elde edebilirsin! 

Mavi Gözler

İyi bir göz makyajıyla çekici bakışları yaratmanın en mümkün olduğu göz renklerinden biri. Zaten doğallığında bile farkedilir olan mavi renk, iyi bir Makyaj ile daha da ön plana çıkabilir ve etkili dikkat çekici bakışlara sahip olunabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey mavi far tonları ve açık renklerden asla vazgeçmemek gerekir. İnce sürülmüş, siyah eyeliner ve siyah göz kalemiyle çerçevelenmiş gözler sizi olduğundan daha güzel gösterecektir.

LOREAL PARİS GÖZ FARI

36.90 TL

MAYBELLİNE NEW YORK EYE LİNER

13.60 TL

LOREAL MEGA MASCARA

29.90 TL

Yeşil Göz

Yeşil gözlerinizi ön plana çekmek için özellikle lacivert, mavi ve gri tonlarda bir eye liner kullanmalısınız. Bunun yanı sıra mor tonlarında göz farı da bu göz renkleri için ideal makyaj malzemelerinden biri. Bunun yanı sıra gözlerin iki katı ortaya çıkması için rimelinizi de iki üç kat sürmeyi unutmayın.

MAYBELLİNE GÖZ FARI

15.90 TL

CLİNİQUE SKİNNY STİCK

66.90 TL

MAX FACTOR GÖZ KALEMİ

26.90 TL

Kahverengi Gözler

Kahverengi gözleriniz var ve keskin bakışlar elde etmek istiyorsunuz, o zaman yapmanız gereken tek şey altın ya da kahve tonlarında bir far, iyi bir maskara, göz kalemi ve likit eye liner. Göz başlangıç noktası ve altlarına uygulayacağınız hafif farınızı, gözün içine çekilen göz kalemi ile netleştiriyoruz. Üzerine ince çekilen bir eye liner ile de keskin ve cazibeli bakışlar elde ediyoruz.

LORÉAL PARİS GÖZ FARI

42.90 TL

MAYBELLİNE eye liner

29.90 TL

MAYBELLİNE MASCARA

25.90 TL

Ela Gözler

Ela Göz renginin de kendi içerisinde tonlarının olduğu aşikar. Kimi daha yeşile yakın olabiliyor. O yüzden her tonda ela gözünüzü yeşil rengin cazibesine çevirmek için göz üzerine turuncu ve altın tonlarda far, üzerine de siyah eye liner ve alt kirpik diplerine de mutlaka göz kalemi sürülmelidir. Hatta daha da keskin bir görünüm için kirpik diplerine parlak gri göz kalemi çekilebilir.

NOTE 4LÜ FAR 02

25.90 TL

CLİNİQUE GÖZ KALEMİ

66.90 TL

MAYBELLİNE FAR

24.90 TL

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir