Elçin Sangu’nun Kusursuz Saçlarının Sırları

Ekranlar karşısında hepimizi etkileyen ve hatta bir çok genç kızın saçlarının da bu yüzden bakır kızıl saçlara dönüşmesinde etkisi olan, kuaförlerin örnek vererek gösterdiği Elçin Sangu’nun peki saçlarının o mucizevi sırrı ne? Her zaman ekran karşısında olup, bu kadar parlak ve canlı görünüm Saçlarının Sırları için kağıdı kalemi elimize almaya başlayım.

Bir işi uzmanına sormak ve ayrıntıları ondan öğrenmek gerekir. İşte ünlü kuaför Uğur Alevyılmaz kendi sosyal hesabından Elçin Sangu’nun saçlarına dair paylaşımda bulunca doğal olarak da mikrofon o yöne doğru çevrildi.

”Kiralık Aşk dizisi için birlikte tanışmaya başladığımız andan itibaren Saçlarının Sırları ve yapısı, rengi ve doğal kıvırcık hali beni çok etkilemişti. Ancak doğal olarak ekranlarda ve kameralarda daha canlı görünmesi için saçlarının biraz kesilmesi ve daha parlak görünmesi için ise birkaç işlemin yapılması gerekiyordu. Biz de Elçin Sangu’nun kendi doğal kızıl yapısını bozmadan, salonumuzdaki Shine Express tekniği ile yaklaşık 15 dakika gölgelendirme işlemi gerçekleştirdik. Saçın bakır tonlarının da ön plana çıkması için doğallığına dokunmadan saçın tamamına bakır yansımalar yaptık. Bu işlemin amacı zaten doğal olan bir rengin daha parlak ve canlı olması içindi, başarılı da olduk. Son olarak da saç boyunu biraz kısaltıp, katlar vererek ise saçın daha dolgun ve hareketli görünmesini sağladık.

Bu tonlara yakın saçlarının olmasını isteyen kadınlar mutlaka yüzlerine ve cilt renklerine uygun tonları öğrenip, tercih etmeliler. Ve özellikle bakır rengin sürekli parlak durmasını sağlamak için de nemlendiricileri sık sık kullanmaları gerek.” sözlerini söyledi.

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir