Şu andan İtibaren Mutlu Olmak İçin 10 Öneri

Belki de senelerdir uzmanlar tarafından araştırılan bir konuda ”Mutlu Olmak İçin neler yapılmalı?” sorusunun cevabı olmuştur. Sonradan sonraya bakılıyor ki aslında mutlu olmak çok para harcayıp tüketmek değil, kalıcı şeyleri hayatımıza sokmaktan geçiyor.  Kadınlar arasında alışveriş yapmak gibi şeyler mutluluk tanımı diye gösterilse de bunların aslında geçici iyi duygular olduğunu söylemek doğru olur.

Evine ya da kendine sürekli bir şey alıyorsun o an da mutlu oluyorsun ama yeni bir şey çıktığında onu da almak istiyor ve almadığında da mutsuz oluyorsun. Yada buna benzer bir çok örnek verilebilir. Yani burada önemli olan Mutlu Olmak İçin kalıcı şeylerin peşinden koşmalıyız.

1.)  Gülümsemek için İlla bir neden Aramayın, ufak şeylere, çevrenizdekilere daima gülümseyin.
2-) Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın, onlarla küçük planlar hatta tatil planları yapın.
3.) Sahip olduğunuz şeyleri düşünün ve yerinizde olmak için neler verebilecek insanları. Mutlu olun, şükredin!
4.) Mutlaka egzersiz yapın. Üstelik bunun için illa spor salonuna gidip para harcamanıza bile gerek yok. Rutin edineceğiniz bazı hareketleri evinizde yapmakla başlayın.
5.) İnsanlara ve olaylara gereksiz anlam yüklemekten kaçının. Herkesi olduğu gibi kabul edip sevmeyi öğrenin. Şunu unutmayın ki; her birey farklıdır ve kimse kimsenin istediği gibi olmak zorunda değildir.
6.) Mutlu Olmak İçin hiçbir şey yapmadan çok şey beklemeyin. İnsanları sevin, muhabbet edin ve sık sık dostlarınızla buluşup güzel sohbetlere karışın.
7.) Bırakın bazen her şey istediğiniz gibi gitmesin. Hayatın zorlukları olduğunu da kabul edin.
8.) Sadece kendiniz için değil başları için de bir şeyler yapın. Sevdiklerinize ufak hediyeler alın, sürprizler yapın. Hatta hiçbir şey yapamıyorsanız onları da sevindirecek güzel sözler söyleyin.
9.) Bol bol müzik dinleyin. Hatta ve hatta dinlemekten keyif aldığınız gruplar ya da sanatçılar edinin. Konserlerine gidin. Bu Mutlu Olmak İçin inanın küçük gibi görünse de çok büyük bir adım.
10.) Sevdiğiniz ve yanınında olmaktan keyif aldığınız insanlarla çok daha fazla vakit geçirin.
Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir