5 Adımda Adriana Lima’dan Güzellik Sırları

Güzellik kavramını masaya yatıracak olursak, göreceyle paralel ilerleyen bir şey olduğu konusunda çoğumuz hem fikir olabiliriz. Fakat bazen çoğunluğun tek bir konuda hem fikir olduğu ortadaysa, o şey güzeldir. Tıpkı Adriana Lima ve dillere destan olan güzelliği gibi. Peki güzel olmanın yanı sıra bu güzelliği de korumanın önemine değinerek, Adriana Lima’nın dikkat ettiği 5 ufak sırrı öğrenmeye ne dersin?

Medyada hem kalıcı olmayı hem de moda dünyasında adını ilk sıralarda korumayı başarmak sanıldığı kadar kolay değildir. Her daim dikkat etmeli, güzellik ve bakıma dair gizli sırları olmalı insanın. İşte bunu en güzel ve örnek bir şekilde başaran Adriana Lima’nın ufak sırlarını not etmek için kağıdı kalemi hazır etmelisiniz.

Güneş Kremi Sürmeden Dışarı Çıkmayanlardan!

Adriana Lima, Güneş’in zararlı etkilerinin cilde çok fazla zarar verdiğinin bilinçli olarak farkında olan ve asla güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayanlardan biri. Bunun yanı sıra güzel bir cildin olmazsa olmazlarının ‘nem’ dengesinin korunması olduğunu söyleyerek, her fırsatta cildi kremle nemlendirmek hatta imkan varsa hindistan cevizi suyu gibi doğal nem sağlayıcılarını cilde sürülmesi gerektiği belirtiyor.

Saçlarına Doğal Bakım Yapıyor.

Satılan güzellik ve bakım ürünlerinin kimyasal olduğuna inanan Lima, evde yaptığı Avakado maskesi uyguluyor. Bunun yanı sıra sağlıklı ve bakımlı görünen saçların düzenli saç kesiminden geldiğine inanıyor. Bunun yanı sıra doğal dalgaların bir kadını olağandan daha güzel ve alımlı gösterdiğine inanlar arasında geliyor.

Abartılı Makyajdan Uzak Duruyor!

Abartılı makyajın güzellik yerine kadını daha da çirkinleştirdiğine inanarak, bir kadının bir ruj, maskara ve rimelle yeterince güzel ve bakımlı gözükebileyeğini söylüyor. Bunun yanı sıra düzenli olarak BB krem sürerek cildinin nefes almasını sağlıyor.

Spor Olmazsa Olmazlarından!

Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmanın sırları arasında sporun önemli bir yer tuttuğunu herkes bilir. Bunu bilinçli bir şekilde günlük rutine dönüştüren Adriana Lima, düzenli olarak boks ve fitness yaptığını ve bu sayede de fit formunu koruduğunu belirtiyor.

Rahat Kıyafetler Tercih Ediyor!

Bir insanın giyiminin onun kişiliğini ve duruşunu yansıttığını biliriz. Ağır kıyafetlerin ve rahat olmayan kesimlerin kadını daha çirkin göstereceğine inanan Adriana Lima, günlük hayatta rahat ve spor giyimi tercih ettiğini, bu yüzden de kendini daha çocuksu ve her daim güzel hissettiğini belirtiyor.

Paylas, Modayı Yakala!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir